Esperal wszywka alkoholowa Brodnica - Chełmno - Rypin

Wszywka alkoholowa Esperal – wątpliwości Pacjentów

Czym jest wszywka alkoholowa Esperal?

Esperal, a właściwie Disulfiram jest tabletką dostępną w aptekach wydawanych na receptę. Podaje się je w celu zniwelowania skutków i objawów uzależnienia alkoholowego w prostym, bezpiecznym i mało inwazyjnym zabiegu.

Jakie działanie wykazuje Esperal?

Esperal działa w dwojaki sposób. Wpływa zarówno na ciało człowieka, jak i jego umysł, przy czym ważne jest, aby pamiętać, że jest to jedna z propozycji wielotorowych działań antyalkoholowych, a nie samodzielna metoda leczniczo-terapeutyczna. Dokładniej rzecz ujmując Esperal wywołuje swojego rodzaju alergię na alkohol. Kiedy człowiek ze wszywką spożywa napoje wyskokowe pojawiają się psychosomatyczne objawy znacznie obniżające samopoczucie i kondycję danego człowieka. Innym celem stosowania wszywek jest ich działanie motywujące i wspierające silną wolę. Zakłada się, że za pomocą znajomości konsekwencji człowiek świadomie rezygnuje z używki.

W jaki sposób Esperal wywołuje zmiany w organizmie człowieka?

Esperal wykazuje działanie awersyjne, ponieważ jest on zaliczany do farmakologicznych metod awersyjnych. Blokuje on działanie enzymu trawiącego etanol, przez co wątroba nie jest w stanie poradzić sobie ze spożywaną używką. Dochodzi do gwałtownego wzrostu stężenia toksyn w organizmie zatruwających go. Pojawiają się w ten sposób różne objawy, zaliczane do tzw. reakcji disulfiramowej. W ten sposób człowiek zaczyna łączyć czynność picia z nieprzyjemnymi konsekwencjami. Coś co wcześniej było przyjemnością nagle staje się źródłem bólu.