Esperal Włocławek - Grudziądz - Inowrocław

Wszywka alkoholowa Esperal jest lekiem podawanym pod skórę, który sprawia, że znacznie trudniej metabolizowany jest alkohol. Wiele osób obawia się Esperalu, choć w wielu przypadkach sprawia on, że osoby uzależnione nie wracają do nałogu. Esperal polecany jest szczególnie tym osobom, które mimo wielu prób leczenia, wciąż powracają do picia alkoholu. Dzięki Esperalowi mogą one w znacznym stopniu ograniczyć alkohol, ale również sprawić, że terapia leczenia uzależnienia da trwały efekt.

Jak działa Esperal?

Esperal jest lekiem, który nazywany jest również wszywką alkoholową. Dzięki niemu alkohol nie jest metabolizowany tak szybko przez wątrobę. Posiadając wszywkę alkoholową już po około 10 minutach od spożycia alkoholu, można odczuć takie nieprzyjemne objawy zatrucia alkoholowego, jak zawroty głowy, ból głowy, problemy z koncentracją, a także z widzeniem. Już niewielka ilość alkoholu jest w stanie sprawić, że pojawią się objawy zatrucia alkoholowego. Posiadając wszywkę alkoholową już po niewielkiej dawce alkoholu pojawiają się nieprzyjemne objawy, które świadczą o silnym zatruciu alkoholowym. Sama wszywka alkoholowa jest wszywana za zgodą osoby zainteresowanej. Przed wszyciem leku lekarz sprawdza nie tylko trzeźwość pacjenta, ale również przeprowadza z nim wywiad na podstawie którego stwierdza, czy dana osoba jest świadoma wszystkich konsekwencji wykonania zabiegu. Przed zabiegiem osoba zainteresowana wszywką alkoholową posiada informacje na temat skutków ubocznych, jakie są odczuwalne, po wszyciu Esperalu i spożyciu alkoholu. Sam zabieg jest wyjątkowo szybki i bezbolesny. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i po wykonaniu zabiegu nie potrzeba dodatkowej hospitalizacji. Dzięki temu wiele osób może zdecydować się na takie rozwiązanie, ponieważ nie każdy może zostać poddany narkozie. W tym wypadku nie jest to konieczne. Wszywka alkoholowa sprawia, że osoba uzależniona po spożyciu nawet niewielkiej ilości alkoholu odczuwa znacznie mocniej jego działanie. To bardzo dobry sposób na zmniejszenie zainteresowania alkoholem u osoby, która spożywała go w znacznych ilościach. Esperal może być dobrym środkiem na uzależnienie od alkoholu pod warunkiem, że osoba uzależniona będzie dodatkowo uczęszczała na terapię dla osób uzależnionych, w tym na spotkania grupowe. Dzięki nim w znacznym stopniu można wyeliminować chęć ponownego sięgnięcia po alkohol.

Kto nie może stosować Esperalu?

Są jednak przypadki, w których Esperal jest niewskazany. Nie można stosować go np. u osób, które mają problem z sercem, posiadają np. rozrusznik, bądź przeszły zawał. Esperal nie może być również wszywany u osób, które cierpią z powodu chorób psychicznych, takich jak schizofrenia, alzheimer, czy depresja. Osoby z paranoją również nie powinny stosować wszywki alkoholowej, ponieważ Esperal pogłębia problem z rozpoznawaniem rzeczywistości, zaburza również postrzeganie, w tym również widzenie. Wszywka alkoholowa nie jest polecany dla osób, które leczą się z powodu niedoczynności tarczycy, chorób serca, czy mają duże problemy z ciśnieniem krwi. Przed wszyciem Esperalu lekarz zawsze przeprowadza wywiad, który ma wykluczyć u chorego wszystkie te wyżej wymienione czynniki, które dyskwalifikują go do zastosowania wszywki alkoholowej. Esperal może być bardzo pomocny w przypadku alkoholików, którzy nałogowo piją alkohol w dużych ilościach, w trakcie terapii są trzeźwi, ale po powrocie z terapii powracają do dalszego picia. Takie osoby często pod wpływem otoczenia powracają do spożywania alkoholu. Wszywka alkoholowa Esperal ma za zadanie zniechęcić do dalszego picia, jednak to terapia ma głównie pomóc w odnalezieniu innego sposobu na radzenie sobie ze stresem, czy emocjami. Dzięki rozmowie z psychologiem osoba uzależniona może w pełni uwolnić się od nałogu oraz poznać mechanizmy, jakie ciągną ją ku nałogowi. Pozbycie się złych nawyków może doprowadzić do pozbycia się również samego zgubnego dla zdrowia nałogu, jakim jest alkoholizm.