Esperal Włocławek - Grudziądz - Inowrocław

Wszywka alkoholowa Inowrocław jest lekiem podawanym pod skórę, który sprawia, że znacznie trudniej metabolizowany jest alkohol. Wiele osób obawia się Esperalu, choć w wielu przypadkach sprawia on, że osoby uzależnione nie wracają do nałogu. Esperal polecany jest szczególnie tym osobom, które mimo wielu prób leczenia, wciąż powracają do picia alkoholu. Dzięki Esperalowi mogą one w znacznym stopniu ograniczyć alkohol, ale również sprawić, że terapia leczenia uzależnienia da trwały efekt.

Jak działa Esperal?

Esperal Inowrocław jest lekiem, który nazywany jest również wszywką alkoholową. Dzięki niemu alkohol nie jest metabolizowany tak szybko przez wątrobę. Posiadając wszywkę alkoholową już po około 10 minutach od spożycia alkoholu, można odczuć takie nieprzyjemne objawy zatrucia alkoholowego, jak zawroty głowy, ból głowy, problemy z koncentracją, a także z widzeniem. Już niewielka ilość alkoholu jest w stanie sprawić, że pojawią się objawy zatrucia alkoholowego. Posiadając wszywkę alkoholową już po niewielkiej dawce alkoholu pojawiają się nieprzyjemne objawy, które świadczą o silnym zatruciu alkoholowym. Sama wszywka alkoholowa jest wszywana za zgodą osoby zainteresowanej. Przed wszyciem leku lekarz sprawdza nie tylko trzeźwość pacjenta, ale również przeprowadza z nim wywiad na podstawie którego stwierdza, czy dana osoba jest świadoma wszystkich konsekwencji wykonania zabiegu. Przed zabiegiem osoba zainteresowana wszywką alkoholową posiada informacje na temat skutków ubocznych, jakie są odczuwalne, po wszyciu Esperalu i spożyciu alkoholu. Sam zabieg jest wyjątkowo szybki i bezbolesny. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i po wykonaniu zabiegu nie potrzeba dodatkowej hospitalizacji. Dzięki temu wiele osób może zdecydować się na takie rozwiązanie, ponieważ nie każdy może zostać poddany narkozie. W tym wypadku nie jest to konieczne. Wszywka alkoholowa Inowrocław sprawia, że osoba uzależniona po spożyciu nawet niewielkiej ilości alkoholu odczuwa znacznie mocniej jego działanie. To bardzo dobry sposób na zmniejszenie zainteresowania alkoholem u osoby, która spożywała go w znacznych ilościach. Esperal może być dobrym środkiem na uzależnienie od alkoholu pod warunkiem, że osoba uzależniona będzie dodatkowo uczęszczała na terapię dla osób uzależnionych, w tym na spotkania grupowe. Dzięki nim w znacznym stopniu można wyeliminować chęć ponownego sięgnięcia po alkohol.

Kto nie może stosować Esperalu?

Są jednak przypadki, w których Esperal jest niewskazany. Nie można stosować go np. u osób, które mają problem z sercem, posiadają np. rozrusznik, bądź przeszły zawał. Esperal nie może być również wszywany u osób, które cierpią z powodu chorób psychicznych, takich jak schizofrenia, alzheimer, czy depresja. Osoby z paranoją również nie powinny stosować wszywki alkoholowej, ponieważ Esperal pogłębia problem z rozpoznawaniem rzeczywistości, zaburza również postrzeganie, w tym również widzenie. Wszywka alkoholowa nie jest polecany dla osób, które leczą się z powodu niedoczynności tarczycy, chorób serca, czy mają duże problemy z ciśnieniem krwi. Przed wszyciem Esperalu lekarz zawsze przeprowadza wywiad, który ma wykluczyć u chorego wszystkie te wyżej wymienione czynniki, które dyskwalifikują go do zastosowania wszywki alkoholowej. Esperal może być bardzo pomocny w przypadku alkoholików, którzy nałogowo piją alkohol w dużych ilościach, w trakcie terapii są trzeźwi, ale po powrocie z terapii powracają do dalszego picia. Takie osoby często pod wpływem otoczenia powracają do spożywania alkoholu. Esperal Inowrocław ma za zadanie zniechęcić do dalszego picia, jednak to terapia ma głównie pomóc w odnalezieniu innego sposobu na radzenie sobie ze stresem, czy emocjami. Dzięki rozmowie z psychologiem osoba uzależniona może w pełni uwolnić się od nałogu oraz poznać mechanizmy, jakie ciągną ją ku nałogowi. Pozbycie się złych nawyków może doprowadzić do pozbycia się również samego zgubnego dla zdrowia nałogu, jakim jest alkoholizm.

Jak wygląda zabieg implantacji wszywki alkoholowej Esperal?

Po zgłoszeniu się uzależnionego na zabieg zaszycia – lekarz ma obowiązek przeprowadzenia z nim szczegółowego wywiadu medycznego, który ma na celu wykluczenie wszystkich ewentualnych przeciwwskazań do jego wykonania. Najważniejszym przeciwwskazaniem jest jednak sytuacja, kiedy pacjent zgłasza się na zabieg nietrzeźwy. W takim wypadku nie jest dopuszczony do implantacji. Istnieje wtedy duże ryzyko, że wszywka alkoholowa Esperal weszłaby w natychmiastową reakcję z alkoholem powodując nieprzyjemne skutki uboczne, które grożą nawet powstaniem uszczerbku na zdrowiu. Jeżeli jednak uzależniony zostanie zakwalifikowany do zabiegu – podpisuje stosowne dokumenty, w tym zgodę na zabieg a lekarz wykonuje małe nacięcie na skórze, aby wsunąć tam lek z Disulfiramem. Esperal wszywany jest najczęściej w okolicach łopatek lub pośladków. W tych okolicach lek jest niewidoczny oraz nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, stąd nawet najbardziej wrażliwi pacjenci nie muszą się obawiać, że będzie on bolesny. Rana zaszywana jest szwami, które w ciągu kilku dni powinny samoistnie się rozpuścić. Zabieg zaszycia nie wymaga dłuższej rekonwalescencji, a pacjent po jego wykonaniu może wrócić do swoich codziennych zajęć i obowiązków.

Czas działania wszywki

Wszywka alkoholowa Inowrocław jest lekiem bardzo wydajnym. Jej dodatkową zaletą jest brak konieczności codziennego zażywania tabletek. Disulfiram wszyty pod skórę działa od razu po wykonaniu zabiegu przez okres od 8 nawet do 12 miesięcy. Jeżeli osoba uzależniona uzna, że jest chętna aby wszywka dalej pomagała jej utrzymywać abstynencję – może zaszyć się ponownie. Oczywiście po wykluczeniu wszelkich przeciwwskazań (nadwrażliwości na aktywne składniki leku – np. Disulfiram, ciąży lub karmienia piersią, stosowania niektórych leków, a także zaburzeń psychicznych). W innych przypadkach pacjent – jeżeli jest trzeźwy, może zostać ponownie zaszyty.

Na czym polega skuteczność terapii Esperalem?

Działanie wszywki alkoholowej opisane powyżej, pozwala na skuteczne zachowanie abstynencji przez osobę uzależnioną. Dzięki temu wszywka alkoholowa wykazuje tak dużą skuteczność i jest bardzo popularna już od wielu lat. Oczywiście, jeżeli osoba uzależniona nie będzie chciała podjąć leczenia i wyjść z uzależnienia, będzie piła nadal, a po zakończeniu terapii Disulfiramem wróci do ciągów alkoholowych, a uzależnienie może się nawet pogłębić.

Bardzo ważne w powodzeniu leczenia jest wsparcie osób najbliższych oraz terapeutów. Odpowiednia motywacja to bardzo ważna kwestia, gdyż bez niej alkoholik może sobie nie poradzić i mieć zbyt wiele wątpliwości, czy poradzi sobie z leczeniem, które jest bardzo długie i skomplikowane. Dzięki wszywce alkoholowej uzależniony ma dodatkową motywację do leczenia, swego rodzaju strażnika trzeźwości, który jest przy nim nieustająco przez prawie rok. W razie konieczności terapię wszywką można powtórzyć, jeżeli lekarz nie znajdzie żadnych przeciwwskazań.