PYTANIA I ODPOWIEDZI

Frequently Asked Questions

Jak długo działa Esperal?

Długość działania esperalu jest indywidualna i zależna jest od wielu czynników osobniczych pacjenta. Zazwyczaj czas ten szacowany jest między osiem, a dwanaście miesięcy. Teoretycznie po skończonej kuracji można spożywać alkohol bez wywołania nieprzyjemnych skutków ubocznych leku. Jest to dobry moment na samokontrolę wewnętrznych zmian w postępowaniu oraz kontroli poziomu uzależnienia. Może zdarzyć się tak, że stan pacjenta będzie wymagać dalszej pracy z psychoterapeutą, uczęszczanie do grupy wsparcia, czy nawet ponowne zaszycie się.

Czy wszywkę można „przepić”?

Nie ma możliwości „przepicia” oryginalnego leku. Esperal połączony z alkoholem wywołuje u danej osoby nieprzyjemne odczucia psychosomatyczne, całkowicie wyniszczając i trując organizm, dając objawy bardzo silnego „kaca”, co jest niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia pacjenta. Stosując wszywkę Esperal należy całkowicie powstrzymywać się od spożywania alkoholu.

Czy reakcja na Esperal jest niebezpieczna?

Tak, reakcja może być niebezpieczna, zwłaszcza dla osób chorujących na choroby sercowo-naczyniowe, ponieważ może spowodować spadek ciśnienia tętniczego oraz tachykardię.

Jaka jest skuteczność działania Esperalu?

Skuteczność leczenia Esperalem jest wysoka, stosunkowo niewiele osób sięga po alkohol. Osoby spożywające napoje wysokoprocentowe zawsze odczuwają skutki uboczne.

Czy Pacjent musi mieć wykonane jakieś badania przed wszywką?

Nie. Pacjent nie musi mieć wykonywanych żadnych badań.

Czy do każdego zabiegu jest wystawiane zaświadczenie?

Tak, zaświadczenie wydawane jest do wszystkich zabiegów.

Czy występuje Disulfiram w zastrzyku?

Nie. Jedyna forma jaka istnieje to ta w tabletkach do implantacji podskórnej.

Czy wszywka alkoholowa wpływa na ogólne samopoczucie?

Pacjent nie odczuwa leku w swoim organizmie, dzięki czemu nie ma on wpływu na ogólne samopoczucie.

Czy powinienem poddać się zabiegowi kiedy staram się o dziecko?

To nadużywanie alkoholu osłabia płodność. Esperal nie ma istotnego wpływu na nasienie, także bez obaw można poddać się zabiegowi zaszycia podczas starań o dziecko.

Jak długo muszę czekać na zabieg wszycia Esperalu?

Wszystko uzależnione jest od dostępności oraz możliwości lekarzy, jednak możliwe jest wykonanie zabiegu w dniu zgłoszenia się pacjenta.